My a média

Naši advokáti a experti v médiích.

ŘEŠTE SPORY V ROZHODČÍM ŘÍZENÍ, ŘÍKÁ ADVOKÁT A ROZHODCE LUDĚK LISSE

Rozhovor pro portál penize.eu 

Vyjádření pro média

Vyjádření ke kauze Protonového centra

V Praze na Bulovce bylo od prosince 2012 otevřeno nové Protonové centrum. Moderní zařízení na léčbu rakoviny má ale zatím jen dva pacienty. Zvýšení počtu pacientů je v nedohlednu. Tato klinika za více než 4 mld. totiž neuzavřela smlouvu se zdravotními pojišťovnami včetně VZP. A ta se do uzavření smlouvy nehrne. Nucený správce VZP totiž v minulosti zavázal pojišťovnu za zvláštních okolností a bez vědomí správní rady k obrovským výdajům.

Odborný komentář JUDr. Luďka Lisse z pořadu Reportéři si spustíte kliknutím na obrázek. Začíná v 18:47 minutě.

Komentář ke kauze IZIP

Redaktoři České televize zjistili zajímavé skutečnosti ohledně hospodaření VZP a předali je k odbornému výkladu našemu advokátovi JUDr. Luďkovi Lisse. Ten dostal od redaktorů České televize k odbornému posudku kupní smlouvu a zjistil, že i přestože by VZP získala majoritní podíl v IZIPu, nebude stejně moci projekt bez hrozby arbitráže zastavit. Informace byly prezentované v neděli 20.11. 2011 v Událostech na programu ČT1.

Reportáž z pořadu Události s odborným komentářem JUDr. Luďka Lisse si spustíte kliknutím na obrázek.

Vyjádření ke kauze IZIP

Advokát JUDr. Luděk Lisse byl 3.10.2011 požádán redaktory České televize o odborné vyjádření k aktuální kauze elektronické zdravotní knížky IZIP. Tento projekt a VZP byl podroben nezávislému auditu kvůli ověření vzájemných vztahů. Nad elektronickou knížkou se totiž vznáší riziko mezinárodní arbitráže.

Reportáž s odborným komentářem JUDr. Luďka Lisse si spustíte kliknutím na obrázek. Rozhovor je obsažen zhruba v sedmé minutě pořadu Reportéři ČT.